Diákjaink a városi mobilitási terv előkészítésében

Iskolánk diákjai részt vettek Szombathely városának fenntartható városi mobilitási tervének előkészítésében. A terveket a közösségi közlekedés és a közúti közlekedés átható tanulmányozása után lehet csak kialakítani. Közel 90 tanulónk vett részt a munkában. A logisztikai és rendész területen tanuló fiatalok kikérdezték a helyközi és helyi buszjáraton utazókat közlekedési szokásaikról, és vasúti utasszámlálást is végeztek.

Az összegyűjtött információkból kiderül, hogy a szombathelyiek és a közelben élők milyen közlekedési eszközzel, hová és milyen gyakran utaznak. Emellett a város 82 utcájában végeztek forgalomszámlálást napi 8 órában. A több napon át tartó forgalomszámlálásban, utasszámlálásban ugyan elfáradtak diákjaink, de tanulmányaikban is felhasználható tapasztalatokat szereztek.

A Szombathelyi Televízió beszámolója: