Savaria Retro

érdekes képsorozatokat, történéseket.

12. fejezet: Ballagási videók 1989

11. fejezet: Disco 1980

Egy igazi retro iskoladisco képei… 🙂

10. fejezet: Évkönyv 1960

Az alábbiakban egy korabeli, 61 évvel ezelőtti iskolai évkönyv részletei olvashatók.
A dokumentum forrása: iskolai könyvtár.

9. fejezet: Március 15-i megemlékezés 2004

Március 15-i megemlékezés 17 évvel ezelőttről, amit akkoriban a kollégium udvarán tartottunk.

8. fejezet: Savaria Ifjúsági Klub 1978

1978-ban adták át az ifjúsági klubként üzemelő, átalakított vasúti kocsit iskolánkban.

7. fejezet: HATLAPOS iskolaújság 1998

Egy újabb iskolaújság kezdeményezés első megjelenésének képei láthatók az alábbiakban. Az újságot Horváthné Németh Rita tanárnő és diákjai szerkesztették.

6. fejezet: Május elsejei felvonulás 1976

Egy időben nagy hagyományai voltak jeles alkalmakkor a szervezett felvonulásoknak…

5. fejezet: Kollégiumi ballagás és végzős búcsúztató 2004

A kollégistákat a vezetőség tagjai, nevelőik és tanáraik búcsúztatják.

4. fejezet: FAKERÉK iskolaújság 1988

A következő képeken egy korai, kézzel és írógéppel készített Savariás iskolaújság első kiadása látható.

3. fejezet: Ballagás és Lampionos felvonulás 1981

A képsorozat különlegessége, hogy ebben az évben ballagott iskolánkban Cseh Géza és Haklits Tamás kollégánk. Illetve néhány kép erejéig a Bolondballagás ősének tekinthető Lampionos felvonulás is látható.

2. fejezet: OSZTV döntő 2002

Iskolánkat 1997 után másodszor érte az a megtiszteltetés, hogy házigazdája lehetett az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntőjének. A versenyek a közlekedés, vízügy és hírközlés 11 szakterületének szakmacsoportjaiban zajlottak 2002. április 17-19 között. Az iskolai fordulók, illetve az elődöntők lebonyolítása után 30 iskola 76 tanulója jutott a döntőbe.

1. fejezet: Ballagás 1980

Első galériánk az 1980-as ballagást eleveníti fel. Szerdahelyi Éva tanárnőt és a IV.A osztályt (1. kép), Pődör György tanár urat és a IV.B osztályt (7. kép), Rábai Ferenc tanár urat és a IV.C osztályt (2. kép) az iskola vezetősége és Farkas Miklós igazgató úr köszönti (4. kép).